Masal Terapisi Sertifikası

Ekim AyıKontenjan Dolmuştur

Masal Terapisi Sertifikası

Masal Terapisi Sertifikası, masallarla yapılan bir oyun terapisi tekniğin öğretildiği sertifika programıdır. Terapi sürecinde kullanılan masalların, çocukların ruh sağlığı gelişimini destekleyici ve tamamlayıcı unsurlar içeren bir altyapıya sahip olması gerekir. Masal terapisi, diğer oyun terapisi teknikleriyle birlikte kullanıldığında çok daha etkin sonuçlar elde edilmektedir.

Masal Terapisi Sertifikası Kimlere Uygulanır

Uyum ve davranış bozuklulukları, otizm, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu gibi sorunlarda, özel gereksinimi olan çocuklarda, travmalarda vb. tüm zorlayıcı durumlarda kullanılabilen teknik, çocukları ruhsal yönden koruyucu ve kapsayıcı bir işlevi olduğu için, 2-12 yaş arası tüm çocuklarda, ilkokul, anaokulları ve oyun gruplarında da kullanılabilir.

Masal terapisi çocuklara, tüm yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri gelişimsel sorunları, duygusal, düşünsel ve davranış problemlerini aşmalarını sağlayan başa çıkma becerileri kazandırır. Çocuklar, masal karakterleri ile özdeşim kurarak hem iç dünyalarını keşfeder, hem de terapist işlevi gören karakterlerin mesajlarının rehberliğinde problem çözme yetilerini geliştirerek ruhsal olarak güçlenirler.

Masal Terapisi Sertifikası Program İçeriği

Çocukların karar verebilme, sorumluluk alma, problem çözme, işbirliği yapabilme, ekip içerisinde görev alma, sağlıklı arkadaş ve aile ilişkileri geliştirebilme, zaman yönetimi ve geleceğe ilişkin program yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik yazılmış olan masallarda ayrıca; kardeş kıskançlığı, boşanma, yas ve öfke, hüzün gibi olumsuz duyguları dönüştürebilme konuları işlenmiştir. Bunların dışında “hayır” diyebilme, kendini koruyabilme, sağlıklı iletişim, özgüven ve beden algısı gibi konular da ele alınmaktadır.

Masal Terapisi Sertifikası Nasıl Alınır, Nasıl Kayıt Olunur?

Masal Terapisi Sertifikası alabilmek için öncelikle katılımcının ön kaydını yaptırması gerekmektedir. Ön kayıt onayından sonra ödeme yapılır. Ödeme yapıldığı gün Uzman Online Eğitim tarafından katılımcıya, Katılımcı Danışmanı atanır. Katılımcı Danışmanı (mesai saatleri içerisinde olmak şartıyla) başvurusu onaylanan kişiye kullanıcı adı ve şifre gönderir.

Katılımcı kullanıcı adı ve şifreyle birlikte, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak ilgili web sitesine gider. Burada ilgili yerleri doldurup eğitim almaya başlayabilir. Katılımcı Danışmanı eğtim süreci boyunca katılımcıya danışmanlık hizmeti verir.

Masal Terapisi Sertifikası Programımıza, uzaktan eğitim ile dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman ve şekilde katılabilir , Uluslararası onaylı sertifikalarımızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Alacağınız dersler internet ortamında size gönderilir (mail & Flash Disk). Eğer interaktif modülümüzü kullanacaksanız, size verilen şifreyle dersleri takip etmeye hemen başlayabilirsiniz. İlk ödemeyi yapan ve kayıt oluşturan herkes için, anında dersler aktif hale getirilir.

ÖN KAYIT FORMU

Lütfen seçim yapınız.

DEĞERLİ YORUMLARINIZ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments