İşaret Dili Eğitimi ve Tercümanlığı Sertifikası

Ekim AyıKontenjan Dolmuştur

İşaret Dili Eğitimi ve Tercümanlığı Sertifikası

İşaret Dili Tercümanlığı İhtiyacı Nasıl Doğdu

Ülkemizde İşitme engelli kişilerin en büyük problemi iletişim konusundadır. Hastane, okul, mahkeme, noter, ve benzeri kamu kurum ve kuruluşlarında ile özel kurum ve kuruluşlarda kendilerini ifade ederken güçlük çekmektedirler.

İşte bu güçlüklerden dolayı İşaret Dili Tercümanı mesleği ortaya çıkmıştır. İşaret Dili Tercümanları işitme engelli vatandaşların iletişim sorununu bu anlamda bir nebze de olsa çözmektedir. Böylece işitme engelli vatandaşların iş, sağlık, eğitim, çalışma hukuku kapsamında yaşadıkları problemlere çözüm bulunmuştur.

İşaret Dili Tercümanı Ne Yapar?

İşaret Dili Eğitimi ve Tercümanlığı Sertifikası programına katılan katılımcılar İşaret Dili Eğitimi almanın yanında İşaret dili tercümanı olarak eğitim görürler.

İşaret Dili Tercümanı, özürlü bireylerle kurulacak iletişimin daha sağlıklı şekilde meydana gelmesini sağlarlar.

İşaret dili tercümanı, işitme engelli vatandaşların hukuki süreçlerinde bulunma, sağlık ve iş alanlarındaki problemlerinin ve sorunlarının çözülmesinde gerekli iletişimin doğru şekilde yerine getirilmesini sağlarlar.

İşitme engelli kişinin hukuki haklarını bilmesine veya öğretici bir semineri başarıyla anlamasına böylece sebep olmuş olur. İşitme engelli kişilere yönelik canlı yayınlarda, CD eğitimlerinde veya işitme engelliler için çekilmiş filmlerde yer alarak, işitme engellilerle doğru bir iletişim kurulmasını sağlar.

Programına Kimler Katılabilir?

  • Türk İşaret Dilini Öğrenmek isteyen herkes
  • İşaret Dili Eğitimi ve Tercümanlık sertifikası almak isteyenler
  • Ülkemizdeki işitme engelli vatandaşlar ile iletişim kurmak isteyenler

İşaret Dili Eğitimi ve Tercümanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

İşaret Dili Eğitimi ve Tercümanlığı Sertifikası alabilmek için öncelikle katılımcının ön kaydını yaptırması gerekmektedir. Ön kayıt onayından sonra ödeme yapılır. Ödeme yapıldığı gün Uzman Online Eğitim tarafından katılımcıya, Katılımcı Danışmanı atanır. Katılımcı Danışmanı(mesai saatleri içerisinde olmak şartıyla) başvurusu onaylanan kişiye kullanıcı adı ve şifre gönderir.

Katılımcı kullanıcı adı ve şifreyle birlikte, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak ilgili web sitesine gider. Burada ilgili yerleri doldurup eğitim almaya başlayabilir. Katılımcı Danışmanı eğitim süreci boyunca katılımcıya danışmanlık hizmeti verir.

İşaret Dili Eğitimi ve Tercümanlığı Sertifikası Programımıza, uzaktan eğitim ile dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman ve şekilde katılabilir , Uluslararası onaylı sertifikalarımızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Alacağınız dersler internet ortamında size gönderilir (mail & Flash Disk). Eğer interaktif modülümüzü kullanacaksanız, size verilen şifreyle dersleri takip etmeye hemen başlayabilirsiniz. İlk ödemeyi yapan ve kayıt oluşturan herkes için, anında dersler aktif hale getirilir.

ÖN KAYIT FORMU

Lütfen seçim yapınız.

DEĞERLİ YORUMLARINIZ

guest
2 Yorum
En eski
En yeni En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
Merve Kayan Şahin

Teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için ben kurumdan ve sizlerden çok memnun kaldım her şey için sağolun.

Nazlı Sülü

Bu 6 aylık süreçte DERYA hanım bana çok yardımcı oldu. Her konu da yanımda oldu . Aklıma soru işareti takılmadan bu süreci geçirdim.Bana  DERYA Hanim yardımcı olduğu için çok memnunum teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar diliyorum.