Eğitim Koçluğu Sertifikası

Ekim AyıKontenjan Dolmuştur

Eğitim Koçluğu Sertifikası

Programının Amacı

Eğitim Koçluğu Sertifikası ile katılımcılara öğrencinin eğitim hayatı süresince okul, aile ve özel yaşamındaki farkındalığı arttırarak potansiyel kaynaklarını keşfetmesi ve bu var olan potansiyeli ortaya çıkararak hedeflerine odaklanması için gerekli bilgiler verilmektedir.

İnternetin çok yaygınlaştığı günümüzün genel özellikleri ve eğitim sistemimizdeki yenilikler öğrencilerle iletişime geçmede, eğitim ve öğretimde maalesef öğretmenlik bilgi ve becerileri yeterli gelmemektedir. Bunlara ilave olarak koçluk bilgi ve becerilerine de gereksinim duyulmaktadır.

Öğrencilerin okul, aile ve özel yaşamındaki gelişim yolculuğuna profesyonel olarak koçluk yapmak isteyen bireyler, eğitimciler, danışmanlar, aileler ve kişisel gelişim profesyonelleri için düzenlenmiş bir programdır.

İstihdam Olanakları

Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

  • Devlet ve Özel Okullarda
  • Koçluk ve Eğitim Merkezlerinde
  • Danışmanlık Merkezlerinde
  • Etüd Merkezlerinde
  • Halk Eğitim Merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler.

Kimler Katılabilir?

  • Öğrenci danışmanlığı/koçluğu hizmeti vermek isteyenler,
  • Öğrencilerle iletişimini güçlendirmek isteyenler,
  • Eğitimciler, özel eğitmenler,
  • Kişisel gelişim konusunda farklılaşmak isteyen ve programa ilgi duyan herkes katılabilir.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Eğitim Koçluğu Sertifikası alabilmek için öncelikle katılımcının ön kaydını yaptırması gerekmektedir. Ön kayıt onayından sonra ödeme yapılır. Ödeme yapıldığı gün Uzman Online Eğitim tarafından katılımcıya, Katılımcı Danışmanı atanır. Katılımcı Danışmanı (mesai saatleri içerisinde olmak şartıyla) başvurusu onaylanan kişiye kullanıcı adı ve şifre gönderir.

Katılımcı kullanıcı adı ve şifreyle birlikte, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak ilgili web sitesine gider. Burada ilgili yerleri doldurup eğitim almaya başlayabilir. Katılımcı Danışmanı eğtim süreci boyunca katılımcıya danışmanlık hizmeti verir.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Programımıza, uzaktan eğitim ile dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman ve şekilde katılabilir , Uluslararası onaylı sertifikalarımızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Alacağınız dersler internet ortamında size gönderilir (mail & Flash Disk). Eğer interaktif modülümüzü kullanacaksanız, size verilen şifreyle dersleri takip etmeye hemen başlayabilirsiniz. İlk ödemeyi yapan ve kayıt oluşturan herkes için, anında dersler aktif hale getirilir.

ÖN KAYIT FORMU

Lütfen seçim yapınız.

DEĞERLİ YORUMLARINIZ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments