Doğal Kozmetik Üretimi Eğitimi

Ekim AyıKontenjan Açık

Doğal Kozmetik Üretimi Eğitimi

Doğal Kozmetik Üretimi Eğitimi NEDİR?

Doğal Kozmetik, doğal kaynaklı hammaddelerden, doğal işleme yöntemlerine veya kriterlerine göre elde edilen kozmetik ürünlere verilen isimdir. Tüketiciler özellikle son yıllarda modern ilaçların istenmeyen yan etkileri, sentetik katkı maddelerinin potansiyel tehlikeleri nedeniyle doğal kaynaklardan elde edilen ürünleri tercih etmektedir. Eğitim sonunda:

 • Cilt tipleri ve problemlerini tanıyarak güvenli ve etkili doğal cilt bakım kozmetiğinizi üretebileceksiniz.
 • Bitkisel sabit ve uçucu yağları öğrenecek, uçucu yağların dermal kısıtlamalarına hakim olacaksınız.
 • Emülsiyon oluşturma, hangi durumlarda koruyucu seçimi yapmanız gerektiği gibi püf noktaları öğrenmiş olacaksınız.
 • Doğal kozmetikte kullanılan hammaddelere hakim olacak ve kendi ürününüzü tasarlayabileceksiniz.
 • Kendi markanızı kurma aşamasında sağlam bir temel oluşturacaksınız.
 • Doğal kozmetiğe yeni başlıyor veya butik üretim yapıyorsanız; doğal kozmetiğin temelini öğrenecek, ürünlerin teorik ve uygulamasını izleyebilecek, mevcut formüllerinizi revize ederek yeni formülasyonlar yapma becerisi kazanabileceksiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir ?

 • Sağlık profesyonelleri (Hekim, eczacı, psikolog, fizyoterapist, hemşire)
 • Temel bilim mezunları (Biyolog, kimyager)
 • Keyif ve kişisel bakım için doğal kozmetiğe ilgi duyanlar (Ev hanımları, öğrenciler)
 • Doğal kozmetik alanındaki üreticiler
 • Doğal kozmetik alanında formülasyon ve ürün geliştirmek, markalaşmak isteyenler
 • Ek ünvan ve gelir elde etmek isteyenler

Eğitim doğal kozmetiğe ilgi duyan ve seven herkes için uygundur. Mesleki uzmanlık ve altyapı zorunluluğu yoktur.

Doğal Kozmetik Üretimi Eğitimi / DERS İÇERİĞİ

Eğitim süresi toplam 120 saat. (Ofline – Online ve Dokümanlar ) Tüm teorik ve uygulama modülleri videolarda detaylı olarak ele alınacaktır. Ürünlerin yapım aşamasını videolardan takip edebileceksiniz ve istediğinizde izleyerek yapma fırsatı bulacaksınız. Uygulama esnasında merak ettikleriniz, sorularınız varsa eğitmene canlı derslerde yöneltebileceksiniz. Eğitim sonunda 1 günlük online değerlendirme oturumu gerçekleştirilecektir. Online değerlendirme oturumunda eğitim süresince izleyerek yaptığınız doğal kozmetik ürünleri, formülasyonları ve sorularınız üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirilecektir. Eğitimi satın alan öğrenciler istedikleri ürünleri yapmakta serbesttir, eğitim ücreti hammaddeleri kapsamamaktadır.

Eğitim Süreci ve Sertifika Onayı

Sertifika onayı:

Dernek veya Uluslararası Geçerli Üniversite Sertifikası

Eğitim Süresi :

120 saattir. (Ders Videoları, Ders Dokümanları, Canlı Online Dersler, Yüz yüze uygulama Dersleri)

*Pandemi dönemlerinde yüzyüze eğitimler online olarak yapılmaktadır.

*Eğitim ücretine uygulama hammaddeleri ve yüz yüze süpervizyon ücreti dahil değildir.

İş İlanları / Olanakları

 • Kendi kozmetik firmanızı kurmak
 • Kozmetik satış noktaları
 • Kozmetik imalatçıları
 • Güzellik salonları ve merkezleri
 • SPA ve bakım merkezleri
 • Cilt bakım klinikleri
 • Tamamlayıcı tıp hizmeti veren klinikler

Doğal Kozmetik Üretimi Eğitimi Nasıl Alınır, Nasıl Kayıt Olunur?

Doğal Kozmetik Üretimi Eğitimi alabilmek için öncelikle katılımcının ön kaydını yaptırması gerekmektedir. Ön kayıt onayından sonra ödeme yapılır. Ödeme yapıldığı gün Uzman Online Eğitim tarafından katılımcıya, Katılımcı Danışmanı atanır. Katılımcı Danışmanı(mesai saatleri içerisinde olmak şartıyla) başvurusu onaylanan kişiye kullanıcı adı ve şifre gönderir.

Katılımcı kullanıcı adı ve şifreyle birlikte, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak ilgili web sitesine gider. Burada ilgili yerleri doldurup eğitim almaya başlayabilir. Katılımcı Danışmanı eğitim süreci boyunca katılımcıya danışmanlık hizmeti verir.

Doğal Kozmetik Üretimi Eğitimi Programımıza, uzaktan eğitim ile dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman ve şekilde katılabilir , Uluslararası onaylı sertifikalarımızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Alacağınız dersler internet ortamında size gönderilir (mail & Flash Disk). Eğer interaktif modülümüzü kullanacaksanız, size verilen şifreyle dersleri takip etmeye hemen başlayabilirsiniz. İlk ödemeyi yapan ve kayıt oluşturan herkes için, anında dersler aktif hale getirilir.

ÖN KAYIT FORMU

Lütfen seçim yapınız.

DEĞERLİ YORUMLARINIZ

guest
6 Yorum
En eski
En yeni En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
sevgi yılmaz

Doğal kozmetik eğitimine Avusturyadan katıldım. Burda bu eğitimleri bu içerikte bulmak mümkün değil benim şansım Türkçe bilmek oldu. ders içeriği harika formüller ders işleyişi süperrrr şerife hoca tam bir eğitmen her soruya harika cevapları var teşekkürler uzmanonline teşekkürler hazal hanım bana bu süreçte yardımcı oldugunuz için.

kemal tunalar

kendi ürünlerimi yapmak için bu eğitimi almaya karar vermiştim fakat derslere girip ufkum açılınca üretim yapıp satmaya karar verdim. Danışman hazal hanıma çok teşekkür ederim derse katılmam ve sonraki süreçte çok yardımcı oldu. Ders girdikten sonra dersin kusursuzluğu ayrı güzel

Derya Bekta

herşeyin başı güven arkadaşımın tavsiyesi ile aldım dersi herşey güzel gidiyor.

Ezgican Güzel

Aromaterapi dersinden sonra şerife hocadan kopamadım ve bu dersde başladım mükemmel hizmet için sağolun arkadaşlar danışmanımdan öğrenci işlerine hepiniz birtanesiniz.

aslı gün çiçek

kendi ürünlerimi yapmaya başladım sağolun şerife hoca ile dersler çok zevkli geçti çok güzel şeyler öğrendim kendime olan güvenim geldi ve internetden satmaya başladım ürünleri. birde markalaşsam iyi olacak bu eğitimle onu yapmayı planlıyorum

BÜŞRA

FİYATI NEDİR BU KURSUN ?