Disleksi Eğitici Eğitimi Sertifikası

Eylül AyıKontenjan Açık

Disleksi Eğitici Eğitimi Sertifikası

Eğitime katılan uzmanların öğrenme güçlüğü olan öğrencilerin tanılanması, sınıfta alınacak tedbirler, etkili öğretimsel düzenlemeler, akıcı okuma, okuduğunu anlama, çalışma becerileri hakkında bilgilendirmek ve bu stratejilerin uygulanması konusunda yeterlikler kazandırmaktı.

Disleksi;en sık görülen tip olduğu için öğrenme bozukluğunun tanımlanmasında dünyada genel olarak kullanılan bir terim haline gelmiştir. Ülkemizde öğrenme bozukluğu yerine Disleksi teriminin kullanılmasının ayrı bir önemi vardır.

Çünkü hem eğitimciler hem de anne babalar tarafından “Öğrenme Bozukluğu” ifadesi sıklıkla “Zeka Geriliği” olarak anlaşılmaktadır. Bu nedenle pek çok karışıklık ve yanlış anlaşılmalar yaşanmaktadır

Bu çocuklar tanı ve değerlendirmelerinden elde edilen bilgilerle oluşturulan özel eğitim programlarıyla ve psiko-pedagojik yaklaşımla yapılacak eğitsel terapiyle öğrenebilmektedirler. Terapinin birinci ilkesi, sorunla ilgili olarak öncelikle çocuğu ve aileyi bilgilendirmek ve okulla işbirliği yapmaktır.

Disleksi görülen çocuk, öğrenme güçlüğü çektiği için birtakım psikolojik problemler yaşayabiliyor. Bu açıdan sorun yaşayan çocukların tıbbi ve psiko-pedagojik değerlendirmelerinin titizlikle yapılması gerekiyor.

Program İçeriği

Öğrenme güçlüğü olan öğrencilerin belirlenmesi: Öğrenme güçlüğü olan öğrencilerin tanılanmaya göndermeden önce sınıfta alınacak tedbirler ve etkili öğretimsel düzenlemeler sunuldu.

Öğrenme güçlüğü olan çocukların akademik başarılarını etkilen özellikleri: Öğrenme güçlüğü olan çocukların akademik başarısızlıkların üstesinden gelinmesi için yapılacaklar ve etkili öğretimsel düzenlemeler

Okuma Hızının Artırılması ve Okuma Hatalarının Düzeltilmesi: Okuma hızı performansının belirlenmesi, akıcı okuma ve okuma hatalarının düzeltilmesi; performans ve beceri temelli teknikler ve uygulama basamakları.

Okuduğunu anlama öğretimi: Okuduğunu anlama öğretiminde kullanılan metinler ve yapıları, metin yapısı öğretimi

Okuduğunu anlama öğretimi: Okuduğunu anlama öğretiminde kullanılan okuma öncesi, sırası ve sonrası stratejiler ve strateji paketleri

Yazılı anlatım ve matematik bozukluğu ile dil bozuklukları öğretimi

Özgül öğrenme güçlüğünde kullanılan psikometrik değerlendirme araçlarının kullanımı

Kimler Katılabilir

Lisans ya da yüksek lisansı;

  • Özel eğitim bölümü (işitme-görme- zihin)
  • Sınıf öğretmenliği
  • Psikoloji, Psikyatri, PDR
  • Türkçe öğretmenliği
  • Dil ve konuşma terapisi bölümü
  • Okul öncesi öğretmenliği
  • Çocuk gelişimi
  • Türkçe öğretmenliği

BU BÖLÜMLERDE OKUYAN SON SINIF ÖĞRENCİLERİ DE KATILABİLİRLER

NOT: DİĞER BRANŞTAKİ ÖĞRETMENLERDE TANILAMA VE YÖNLENDİRMEDE BULUNMAK İÇİN EĞİTİM ALABİLİRLER

İstihdam Alanları

Milli Eğitimde çalışan öğretmenler destek eğitim odaları açabilirler.

Özel Okul ve Kreşlerde destek eğitimi odaları açabilirler.

Rehabilitasyon Merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Disleksi Eğitici Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır, Nasıl Kayıt Olunur?

Disleksi Eğitici Eğitimi Sertifikası alabilmek için öncelikle katılımcının ön kaydını yaptırması gerekmektedir. Ön kayıt yapıldığı gün Uzman Online Eğitim tarafından katılımcıya, Katılımcı Danışmanı atanır. Katılımcı Danışmanı (mesai saatleri içerisinde olmak şartıyla) başvurusu onaylanan kişiye kullanıcı adı ve şifre gönderir.

Katılımcı kullanıcı adı ve şifreyle birlikte, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak ilgili web sitesine gider. Burada ilgili yerleri doldurup eğitim almaya başlayabilir. Katılımcı Danışmanı eğtim süreci boyunca katılımcıya danışmanlık hizmeti verir.

Disleksi Eğitici Eğitimi Sertifikası Programımız 3 gün Ankara’da yüz yüze eğitim şeklinde uygulanır,Türkiye Disleksi Vakfı onaylı sertifikalarımızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Alacağınız derslerin içeriği internet ortamında size gönderilir (mail & Flash Disk). Eğer interaktif modülümüzü kullanacaksanız, size verilen şifreyle dersleri takip etmeye hemen başlayabilirsiniz. Kayıt oluşturan herkes için, anında dersler aktif hale getirilir.

ÖN KAYIT FORMU

Lütfen seçim yapınız.

DEĞERLİ YORUMLARINIZ

guest
3 Yorum
En eski
En yeni En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
Merve Aktaş

İlginiz ve kaliteli eğitmen tercihiniz için çok teşekkür ederim.Başka eğitim düşünürsem yine tercihim Uzman Online olacaktır.İyi çalışmalar

Beyza Güllüoğlu

Herşey için tekrar çok teşekkür ederim . Kurumunuzdan ilginizden çok memnun kaldım ancak eğitim beklediğim kadar verimli geçmedi. Ama yine de teşekkürler iyi günler☺

Emine Zuhal Taşkın

Aldığım bu güzel eğitime vesile olduğunuz için teşekkür ederim. Çok memnun kaldım.