Bağımlılık Terapisi Sertifikası

Ekim AyıKontenjan Dolmuştur

Bağımlılık Terapisi Sertifikası

Bağımlılık Terapisi Nedir?

Bağımlılık Terapisi Sertifikası ile bağımlının davranışları ve davranış değişiklikleri hakkında eğitim verilir. Bağımlılık terapisi, bağımlının davranış değişikliklerini inceler ve bunu tedavi etmeyi hedefler. Bu sırada oldukça etkin yöntemler kullanılır. Bazı vakalarda başarıya ulaşmak oldukça zor olduğundan birçok tedavi sürecine gereksinim duyulmaktadır. Bağımlılık terapisi ve tedavisi çeşitli aşamalardan oluşan uzun süreli bir tedavidir.

Kişiden kişiye ve bağımlılık türüne göre farklı bağımlılık tedavileri uygulanır. Kişiye özel ihtiyaçlar doğrultusunda bağımlılık tedavisi belirlenir. Terapinin ve tedavinin başarıya ulaşması ve tekrar topluma entegre olabilmesi için bağımlının aile, okul, işyeri ve sosyal hayatı mercek altına alınır.

Bağımlılık Terapisinde Süre Nedir?

Terapide ve tedavide süre kişiden kişiye ve bağımlılık türüne göre değişiklik arz etmektedir. Yeteri kadar süre bağımlılık tedavisine devam etmek, bağımlılık tedavisinin etkili olması için kritik bir öneme sahiptir. Uygun süre kişinin sorunları ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Birçok kişi bağımlılık tedavisini erken bıraktığı için maalesef tekrar alkol ve madde kullanmaya başlamaktadır.

Bağımlılık Terapisinde Süreç Nasıldır?

Bağımlılık tedavisinin ilk adımı her zaman tıbbi arındırma tedavisidir. Arındırma tedavisi, maddenin vücuttan çekilmesi sırasında ortaya çıkan belirtilerin ilaçla tedavi edilmesidir. Bağımlılıkta arındırma tedavisi tek başına yeterli olmamakta, ancak uzun süreli bağımlılık tedavisinin de ilk adımını oluşturmaktadır.

Bireysel ve grup terapileri bağımlılık tedavisinde etkilidir. Bağımlılık tedavisi sırasında alkol ve madde kullanımına karşı koyma becerilerinin geliştirilmesi, alkol ve madde kullanımı ve bununla ilişkili aktiviteler yerine daha yapılandırıcı aktivitelerin devreye sokulması ve sorun çözme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Aynı zamanda aile ve toplumla kişiler arası ilişkilerin düzenlenmesi bağımlılık tedavisinde ele alınır. Bütün bunlar bağımlılık tedavisinin neden yeteri kadar sürmesi gerektiğinin de göstergesidir.

Bağımlılık Terapisi Hangi Konuları Kapsar?

Alkol bağımlılığı tedavisi, uyuşturucu / uyarıcı madde bağımlılığı tedavisi, kumar bağımlılığı tedavisi, bilgisayar ve internet bağımlılığı tedavisi, sigara bağımlılığı tedavisi, alış veriş bağımlılığı tedavisi, aşk ve ilişki bağımlılığı tedavisi, seks bağımlılığı tedavisi, yeme bağımlılığı tedavisi, iş bağımlılığı tedavisi gibi bağımlılık türleri Bağımlılık Terapisinin kapsama alanına girmektedir.

Bağımlılık Terapisi Sertifikası Nasıl Alınır, Nasıl Kayıt Olunur?

Bağımlılık Terapisi Sertifikası alabilmek için öncelikle katılımcının ön kaydını yaptırması gerekmektedir. Ön kayıt onayından sonra ödeme yapılır. Ödeme yapıldığı gün Uzman Online Eğitim tarafından katılımcıya, Katılımcı Danışmanı atanır. Katılımcı Danışmanı(mesai saatleri içerisinde olmak şartıyla) başvurusu onaylanan kişiye kullanıcı adı ve şifre gönderir.

Katılımcı kullanıcı adı ve şifreyle birlikte, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak ilgili web sitesine gider. Burada ilgili yerleri doldurup eğitim almaya başlayabilir. Katılımcı Danışmanı eğitim süreci boyunca katılımcıya danışmanlık hizmeti verir.

Bağımlılık Terapisi Sertifikası Programımıza, uzaktan eğitim ile dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman ve şekilde katılabilir , Uluslararası onaylı sertifikalarımızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Alacağınız dersler internet ortamında size gönderilir (mail & Flash Disk). Eğer interaktif modülümüzü kullanacaksanız, size verilen şifreyle dersleri takip etmeye hemen başlayabilirsiniz. İlk ödemeyi yapan ve kayıt oluşturan herkes için, anında dersler aktif hale getirilir.

ÖN KAYIT FORMU

Lütfen seçim yapınız.

DEĞERLİ YORUMLARINIZ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments