Aromaterapi Eğitimi Sertifikası

Ekim AyıKontenjan Açık

Aromaterapi Eğitimi Sertifikası

Bitkilerin yaprak, çiçek, tohum, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen aromatik- uçucu-esansiyel yağlarla yapılan doğal terapiye Aromaterapi denilmektedir. Aromaterapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde doğal tedavi yöntemi olarak da görülmektedir.Tüketiciler özellikle son yıllarda modern ilaçların istenmeyen yan etkileri, sentetik katkı maddelerinin potansiyel tehlikeleri nedeniyle doğal kaynaklardan elde edilen ürünleri tercih etmektedir. Doğal maddelerin öneminin artmasıyla birlikte, esansiyel yağların gıda, meşrubat, sanitasyon, parfümeri, kozmetik, ilaç ve tarım sektörlerinde kullanımı artmış bulunmaktadır

Aroma Terapisi Eğitimi Amacı Nedir?

Bitkilerin yaprak, çiçek, tohum, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen aromatik- uçucu-esansiyel yağlarla yapılan doğal terapiye AROMATERAPİ denilmektedir. Aromaterapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde doğal tedavi yöntemi olarak da görülmektedir.

Tüketiciler özellikle son yıllarda modern ilaçların istenmeyen yan etkileri, sentetik katkı maddelerinin potansiyel tehlikeleri nedeniyle doğal kaynaklardan elde edilen ürünleri tercih etmektedir. Doğal maddelerin öneminin artmasıyla birlikte, esansiyel yağların gıda, meşrubat, sanitasyon, parfümeri, kozmetik, ilaç ve tarım sektörlerinde kullanımı artmış bulunmaktadır.

Farklı amaçlar için kullanılabilen Aromaterapi ve uçucu yağların popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Bu yağlar kişinin fiziksel güzelliği, duygusal ve ruhsal sağlığı için bedene farklı yöntemlerle uygulanır. Aromaterapi Eğitimini (Level 1) bitirdiğinizde aromaterapinin gücünü, vücut üzerindeki etkilerini, aromaterapi yağlarının özelliklerini ve etkilerini öğreneceksiniz. Ayrıca temizleyici, tonik, serum, balm, merhem ve krem gibi doğal yüz ve vücut ürünlerinin etkili ve güvenli bir şekilde hazırlanması için pratik tarifler alacaksınız. Yüz yüze uygulama yapma imkanı bulacak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda 4 farklı (tonik, serum/yüz bakım yağı, merhem ve koklama tüpü) aromaterapi ürünü hazırlayabileceksiniz.

Eğitim Süreci ve Sertifika Onayı

Sertifika onayı:

Dernek veya Uluslararası Geçerli Üniversite Sertifikası

Eğitim Süresi :

100 saattir. (Ders Videoları, Ders Dokümanları, Canlı Online Dersler, Yüz yüze uygulama Dersleri)

*Pandemi dönemlerinde yüzyüze eğitimler online olarak yapılmaktadır.

Eğitim ücretine uygulama hammaddeleri ve yüz yüze süpervizyon ücreti dahil değildir.

Not: Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında kurumumuzca verilen kişisel gelişim sertifikası sahibine uygulama yapma yetkisi vermemektedir. Uygulama yapma yetkisi Sağlık Bakanlığınca Tıp Hekimlerine verilmiştir.

Aroma Terapisi Eğitimi Bilgileri

Modül 1 : Temel Aromaterapi Eğitim

Modül 2 : Cilt Bakımı İçin Aromaterapi

Modül 3 : Yüz Yüze Online Uygulama Dersleri

Eğitime Kimler Başvurabilir

 • Sağlık profesyonelleri (Hekim, eczacı,
 • psikolog, fizyoterapist, hemşire)
 • Temel bilim mezunları (Biyolog, kimyager)
 • Keyif ve kişisel bakım için Aromaterapiye
 • ilgi duyanlar (Ev hanımları, öğrenciler)
 • Doğal kozmetik alanındaki üreticiler
 • Doğal kozmetik alanlarında ürün geliştirmek, markalaşmak isteyenler
 • Aromaterapi alanında temel bilgileri almanın yeterli olduğunu düşünen kişiler
 • Aromaterapi alanında kariyer yapmak isteyenler
 • Ek ünvan ve gelir elde etmek isteyenler

İş İlanları / Olanakları

 • Kozmetik satış noktalarında
 • Kozmetik imalatçılarında Güzellik salonları ve merkezlerinde,
 • SPA ve bakım merkezlerinde,
 • Cilt bakım kliniklerinde,
 • Tamamlayıcı tıp hizmeti veren kliniklerde,

Aromaterapi Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır, Nasıl Kayıt Olunur?

Aromaterapi Eğitimi Sertifikası alabilmek için öncelikle katılımcının ön kaydını yaptırması gerekmektedir. Ön kayıt onayından sonra ödeme yapılır. Ödeme yapıldığı gün Uzman Online Eğitim tarafından katılımcıya, Katılımcı Danışmanı atanır. Katılımcı Danışmanı(mesai saatleri içerisinde olmak şartıyla) başvurusu onaylanan kişiye kullanıcı adı ve şifre gönderir.

Katılımcı kullanıcı adı ve şifreyle birlikte, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak ilgili web sitesine gider. Burada ilgili yerleri doldurup eğitim almaya başlayabilir. Katılımcı Danışmanı eğitim süreci boyunca katılımcıya danışmanlık hizmeti verir.

Aromaterapi Eğitimi Sertifikası Programımıza, uzaktan eğitim ile dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman ve şekilde katılabilir , Uluslararası onaylı sertifikalarımızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Alacağınız dersler internet ortamında size gönderilir (mail & Flash Disk). Eğer interaktif modülümüzü kullanacaksanız, size verilen şifreyle dersleri takip etmeye hemen başlayabilirsiniz. İlk ödemeyi yapan ve kayıt oluşturan herkes için, anında dersler aktif hale getirilir.

ÖN KAYIT FORMU

Lütfen seçim yapınız.

DEĞERLİ YORUMLARINIZ

guest
4 Yorum
En eski
En yeni En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
ışıl go

internetde derin araştırmalar sonucunda Şerife Akküçük hocamızdan çok memnun olunduğunu gördüm ve uzman online ile iletişime geçerek derslere başladım herşey çok güzel gidiyor. Danışman arkadaşlar çok yardımcı oluyor ders içeriği çok doyurucu. Şerife hocamız harika zaten

tarik senler

İLK DEFA UZAKTAN EĞİTİME KATILDIM BİRAZ BENİM İÇİN ZOR OLDU AMA. DERSLER SUPER DOĞAL BİTKİ VE YAĞLARLA NELER YAPILIYORMUŞ HAYAL BİLE EDEMİYORDUM SERİFE HOCA SAĞOLSUN 100 UZERİNDE FORMULUNU BİZİME PAYLAŞTI BU BİLE MÜTHİŞ BİRŞEY.

SERAP TÜRKMEN

uzman online den 2 yıl önce de eğitim almıştım sağolsunlar bu eğitimde de önceki seferde olduğu gibi her zaman yanımda oldular şimdiki sistem dahada iyi olmuş eğitim dökümanları süper, hoca çok iyi, istediğim zaman telefondan eğitime katılıyorum tv izlemek gibi zevkle geçiyor, formüller çok güzel.

halis ak

Farklı bir kurumdan da almıştım ama bu eğitimin onda birini anca verdiler ve bi işime yaramadı hocanız çok iyi uzman ve türkiye eğitim akademisi güzel eğitim yapmışsınız inşallah ihtiyacı olanların karşısına çıkar bende şimdiden sabırsızlanıyorum kendi ürünlerimi üretmek için.